Yükleniyor...

BASIN ODASI

DEĞERLİ BULDUĞUMUZ HABERLERİ DEĞER VERDİKLERİMİZLE PAYLAŞIYORUZ

YENİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJEMİZ İÇİN YIKIM YAPILDI

 Feza park evleri Metro Göztepe projesinin bulunduğu alanda daha önce 5 bloktan oluşan ve içerisinde 168 daire bulunan ,yaklaşık 30 yıllık bir site bulunmaktaydı. Bu site sakinleri, kendi içerisinde tapu problemi olan ve yılardır farklı sorunları olan bir yapıyla mücadele derken, firmamız ile tanıştıktan sonra kısa ve keyifli bir maraton sonunda, firmamız ile site sakinleri birlikte hareket ederek, mevcut sitenin kentsel dönüşüm çalışmalarını başlattık. Bu çalışma ile birlikte, hak sahiplerinin haklarını koruyarak kendilerine yeni üreteceğimiz proje ile daha sağlam konutlarda, daha güvenli bir yaşam sunmayı hedefliyoruz. Projemiz yeni haliyle 3 tane ikiz bloktan oluşacak olup, her katta 3+3 daire şeklinde ve her bir blokta 15 kat olmak üzere toplam 270 daireden oluşacaktır. Ayrıca projemiz de 5.5 dönüm yeşil alan ve sosyal tesis ile birlikte fitnes, oyun alanları, ve güvenlikli giriş çıkışları ile tam bir yaşam alanı sunmaktadır.

 
 Törende bir konuşma yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, anlaşma sağlayan site yöneticileri ile müteahhitleri tebrik etti. Çağırıcı, “Eski yapılarda korkuyla yaşamamalıyız. Sağlam ve huzurlu mekanlarda yaşamalıyız. İlçemiz her geçen gün değişiyor ve gelişiyor. Hemen yakınımızda Mahmutbey metro istasyonu bulunuyor. Önümüzdeki yılsonu tamamlandığında Beşiktaş metrosu da ilçemizden geçecek. Beşiktaş’a 25 dakikada gidebileceğiz. Yine Bakırköy metrosu da önümüzdeki yıl tamamlanacak.  İnşaatları tamamlandığında hizmete girecek olan 3.havalimanına ve Atatürk Havalimanı’na ulaşacak metroya entegre metrolar da ilçemizden geçecek. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş’a ilçemize yönelik sunulan hizmetlere verdiği katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.Ayrıca Feza Park Evleri Metro Göztepe projesi şimdiye kadar Bağcılarda yapılmakta olan kentsel dönüşüm projeleri içerisinde ki en büyük projelerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Konuşmaların ardından Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, konut sahipleri ve müteahhitler birlikte butona basarak 168 daireli 5 blokun yıkım çalışmasını başlattı. 


 ÖNCEKİ HABER   TÜM HABERLER SONRAKİ HABER